KDU.breadcrumbs.homeDomů Most jsme (za)chránili a bude opraven
Zpět

Most jsme (za)chránili a bude opraven

Přidáno 21. 1. 2022
Ilustrační foto
V časopise Osmička 2022/1 odpovídá zastupitel Tomáš Pavlů na otázku: Libeňský most byl tématem komunálních voleb v roce 2018. Jak hodnotíte dnes uskutečněné kroky hlavního města Prahy?
 
Tazatelé z koalice opět rezignují na svou práci a odpovědnost a odvolávají se na magistrát.
Jsme rádi, že můžeme napsat, že to byla Osmička sobě a KDU-ČSL, kteří se zasadili o záchranu této architektonické památky postavené k 10. výročí vzniku Československé republiky.
Po volbách v roce 2018 byly na mostě uskutečněny místní opravy, byla odstraněna graffity, bohužel dnes tam jsou už další. V roce 2019 magistrát (MHMP) respektive TSK odstranila ocelové stožáry a lampy, most získal nové ledkové osvětlení, které je na historických stožárech. V červnu 2020 jsme žádali MHMP o úklid a lepší péči o most, následně byla schodiště vyklizena a nepoužívaná schodiště opatřena mříží a zákazem vstupu, bohužel někde je opět nepořádek. Další diagnostika v roce 2020 ukázala, že most je v dobré kondici a tramvaje začaly jezdit rychle. V roce 2021 se konalo výběrové řízení na generální opravu mostu a nyní (2022) během několika měsíců má začít oprava.  

Vedení radnice se k Libeňskému mostu staví macešsky a bez zájmu, když do péče nebo do odstranění graffity není ochotné dát ani korunu, může péči o most aspoň urgovat. Dovolím si říct, že my z opoziční  Osmičky sobě a KDU-ČSL pečujeme o Libeňský most více než celá radnice.

Tomáš Pavlů
Osmička sobě, KDU-ČSL a nezávislí