KDU.breadcrumbs.homeDomů Chybí parkovací domy
Zpět

Chybí parkovací domy

Přidáno 25. 3. 2018
Ilustrační foto
Mají mít obyvatelé Prahy 8 možnost se svým parkovacím oprávněním zaparkovat i v ostatních městských částech? Tak zní otázka v časopise Osmička 4/2018, na otázku odpovídá zastupitel Tomáš Pavlů.
Pokud automobilisté z ostatních městských částí nebudou moci parkovat v Praze 8, tak by to mohlo být zajímavé. Myslet si však, že obyvatelé Prahy 8 budou moci parkovat v Praze 1, 2, 3, 9 či 7 a obyvatelé z těchto městských částí nebudou moci parkovat v naší městské části je naivní.
Každý, kdo jezdí po Praze autem ví, že parkování je problém, a tak je lepší použít MHD. Aut máme v Praze více než dost, stačí zažít zácpy na různých místech a je jasné, že je třeba hledat způsoby, jak IAD (IAD – Individuální Automobilová doprava) omezit. Je třeba podporovat kvalitní hromadnou dopravu, parkoviště P+R (zaparkuj a jeď MHD) pro mimopražské a pro rezidenty parkovací domy tam, kde chybí. V neposlední řadě je dobré se inspirovat v zahraničí, např. snadné zapůjčení kol na ulicích Paříže a Lyonu. IAD je omezována nejen kvůli nedostatku parkovacích míst, ale také z důvodu čistšího životného prostředí a bezpečnosti. I Praha by měla jít tímto směrem. Vedení městské části věnuje značné částky z rozpočtu v roce 2018 na celkem zbytné investice např. 72 milionů do IT a kamer. Bohužel však neřeší potřebné investice ke zlepšení kvality obyvatel Prahy 8 např. parkovací domy na našich sídlištích.


Tomáš Pavlů
KDU-ČSL, Osmička sobě